World Forum
_SİTEYİ REKLAMSIZ GEZMEK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUNUZ !
Üyeler Siteyi Reklamsız Gezebilmektedirler
Bu Üyelik Sadece 10 saniyenizi alır

www.wFrm.tr.cx
www.WorldForum.yetkin-forum.com

World Forum

Dünya Forumu
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yapİletişimMod Başvurusu

Paylaş | 
 

 Yeni Oyun Kuralları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Batuhan
BaTuHaN
BaTuHaN
avatar

Mesaj Sayısı : 443
Kayıt tarihi : 17/04/09
Yaş : 23
Nerden : WorldForumdan

Cüzdan
Altın Altın: Sınırsız
Para Para: Sınırsız

MesajKonu: Yeni Oyun Kuralları   Ptsi Mayıs 04, 2009 11:45 amOyun kurallarımız GİŞ şartlarımızın açıklaması niteliğindedir. Hesabın kural ihlali yapıp yapmadığının incelenmesi sebebiyle kilitlenmesi durumunda GİŞ şartlarımızın dikkate alınması gerekmektedir(Özellikle §7).

Oyun kurallarımızın tam olarak açıklık kazandıramadığı durumların kötüye kullanılması yasak olup, bu tür girişimlerde bulunan hesaplar cezalandırılırlar.

§1 Kayıt, Şifre ve Hesaplar
Her oyuncu bir oyun dünyasında(serverda) sadece bir hesaba sahip olabilir ve sadece bir hesapla oynayabilir. Aynı oyun dünyasında birden fazla hesaba, hesabın kendi şifresi ile giriş yapılması halinde bu hesaplar multi hesap(çoğul hesap) olarak değerlendirilir ve gerekli yaptırımlara tabi tutulur.
§ 1.1 Kayıt
Kayıt esnasında bildirilen e-posta adresi, hesabı açan kişiye ait olmak zorundadır. Kayıt esnasında bildirilen e-posta adresinin sahibi aynı zamanda açılan hesabın da sahibidir ve hesapta yapılan bütün işlemlerden sorumludur.
§ 1.2 Şifre
Hesap sahibi şifresini kesinlikle aynı oyun dünyasında başka bir hesaba giriş yapan ikinci bir kişiye veremez. Temsilcilik ilişkisi bulunan veya ortak bilgisayar kullanan hesaplar aynı şifreye sahip olamazlar. Bu durumun tespit edilmesi halinde bu hesaplar multi hesap(çoğul hesap) olarak değerlendirilir ve gerekli yaptırımlara tabi tutulurlar.
Şifre sadece aynı oyun dünyasında başka hiçbir hesaba giriş yapmayan üçüncü kişilere verilebilir. Bu şekilde bir hesap birden fazla kişi tarafından ortak olarak kullanılabilir. Bu kişiler tarafından kurallarımıza aykırı işlemler yapılması halinde, hesaba gerekli yaptırımlar uygulanır ve hesap hakkındaki bütün sorumluluk hesap sahibine aittir.

Her hesap kayıt esnasında basit şifreler yerine tespit edilmesi mümkün olmayacak şifreler kullanmalıdır. Aksi durumda oluşacak zararlardan yine hesap sahibi sorumlu tutulur.

Bütün hesaplar oyun kurallarımıza ve GİŞ'lerimize uymak zorundadır.

§ 1.3 E-Posta Değişikliği / Hesap Devri
Aynı oyun dünyasında oynayan iki hesabın değişilmesi durumunda, e-posta adresleri değiştirilmeli, daha sonra ise hesaba giriş esnasında şifremi unuttum fonksiyonu aracılığı ile yeni e-posta adresine yeni şifre gönderilmelidir. E-posta adresi değişikliği oyuncu profili -> Hesap -> Email-Adresini değiştir bölümünde yapılabilir.
§ 2 Temsilcilik & Ortak Bilgisayar Kullanımı

§ 2.1 Temsilcilik
Her oyuncu, kısa süreli yokluğu durumunda hesabı ile ilgili kısıtlı işlemler yapabilecek iki adet temsilci sahibi olabilir. Temsilci özelliği bir hesabın 24/7(7 gün 24 saat) online olması için kullanılamaz. Bütün hesaplar kendi çıkarları doğrultusunda oyun oynamak zorundadır.
Hesap sahibinin oyuna giriş yapmadan sürekli temsilci hesap tarafından yönetilmesi yasaktır ve bu süre iki haftayı kesinlikle aşmamalıdır. Hesap sahibinin uzun süre hesaba giriş yapamayacağı zamanlarda, söz konusu durum oluşmadan önce Multihunter'a bunun bildirilmesi zorunludur.

Temsilciler tarafından hesaba verilen zararlar tarafımızdan karşılanmayıp, bütün sorumluluk hesap sahibine aittir. Temsilci tarafından kural ihlali yapılması durumunda hem bu hesap hemde temsilci hesabı cezalandırılır.

Temsilciler sadece sunulan imkanları kullanarak hesaba giriş yapabilirler ve şifre paylaşımı kesinlikle yasaktır(Bkz. § 1.2 Şifre)

Temsilcilik ilişkisi bulunan hesaplar arası hammadde sevkiyatı § 3.2.' de belirtilen kurallara uymak zorundadır.

§ 2.2 Ortak Bilgisayar Kullanımı
Birden fazla hesabın aynı oyun dünyasında ve aynı bilgisayar üzerinden oynaması halinde, aynı bilgisayardan giriş yapan bütün hesaplar oyuncu profilinde bildirilmek zorundadır. Bu seçeneğin kötüye kullanılması yasaktır ve tespiti halinde hesaplar ağır bir şekilde cezalandırılırlar.
Aynı ip üzerinden internete giriş yapan ama farklı bilgisayarlardan oynayan hesapların ortak bilgisayar kullanımı bölümünü kullanamazlar. Sadece aynı bilgisayar kullanılıyorsa diğer hesaplar bildirilmelidir.

Ortak bilgisayar kullanan hesaplar arası hammadde sevkiyatı özel kurallarla düzenlenmiştir(Bkz.§ 3.2.)

§ 3 Hammadde sevkiyatı ve Pushing(Tek yönlü hammadde transferi)
Her hesap sadece kendi çıkarları doğrultusunda kullanılabilir ve diğer hesaplara yardım amacıyla oynayamaz. Bir hesap günlük sadece bütün hammaddelerinin saatlik üretiminin toplamı kadar hammadde sevkiyatı yapabilir.
§ 3.1 Hammadde Sevkiyatı ve Genel Açıklamalar
24 saatlik süre içerisinde tek yönlü en fazla bir saatlik üretim kadar hammadde sevkiyatı yapılabilir. Bu kural pazar üzerinden yapılan ve 1:1 olmayan hammadde alışverişi için de geçerlidir. Bir saatlik hammadde üretimi, bütün hammadde türlerinin saatlik üretiminin toplamı olarak tanımlanmaktadır.
Birden fazla hesaba hammadde transfer edilmesi durumunda saatlik üretim dikkate alınarak bu oran diğer hesaplara, toplamda saatlik üretimi geçmeyecek şekilde transfer edilebilir ve hammadde gönderilen hesabın büyüklüğünün dikkate alınmasına gerek yoktur.

Eğer başka bir hesabın birlikleri sizin köylerinizde bulunuyor ise, bu birliklerin sahipleri askerlerinin tahıl masraflarını karşılayabilirler. Tahıl miktarı ise bütün askerlerin 24 saatlik harcadıkları tahıl miktarını geçemez.

§ 3.2 Temsilcilik ve Ortak Bilgisayar Kullanımı esnasında Hammadde Sevkiyatı
Temsilcilik ilişkisi bulunan ve ortak bilgisayar kullanan hesaplar SADECE pazar yeri üzerinden 1:1 oranında hammadde alışverişi yapabilirler.
Tek yönlü hammadde sevkiyatı ortak pc kullanımının veya temsilcilik ilişkisinin bitirilmesinden 48 saat sonra yapılabilir ve yine günlük toplam hammadde türlerinin saatlik toplamından fazla olamaz.

§ 3.3 Dünya Harikası ve İnşa Planları
§ 3' te belirtilen kurallar, dünya harikasının bulunduğu KÖY için geçerli değildir ve dünya harikası kurulan köy özel statüye sahiptir. Dünya harikası bulunan köye, oyunun bitiş döneminin başlamasından itibaren, bütün hammadde türlerinden sınırsız olarak hammadde transferi yapılabilir.
İnşa planı bulunan köye ise, askeri birliklerin ihtiyacını karşılamak amacıyla sadece tahıl gönderilebilir ve bu transfer de sınırsız olarak yapılabilir.

§ 4 Dostçul Saldırılar
Hesabın çıkarına olmamasına rağmen diğer hesapların, yağma yapmasına ve köyleri ele geçirmelerine göz yumulması yasaktır(Bkz.§ 4.1). Bu durum hem kendi hesabınız hemde temsilcilik ilişkisi bulunan hesaplar için geçerlidir. Bu kuralı dikkate almadan yapılan saldırıların ve köylerin ele geçirildiği tespit edildiği takdirde, hesap ağır bir şekilde cezalandırılır.
Hammadde gönderilen hesapların yağmalanması yasaktır. Bu durum pazar yeri üzerinden alışveriş yapılan hesaplar için de geçerlidir. Tek istisna, hesap sahibinin kendi köylerini yağmalamasıdır ve bu durum yasak değildir.

Temsilcilik ilişkisi bulunan, ortak bilgisayar kullanılan ve aynı birlikte/alt birlikte olan hesaplara yapılan saldırılar da aynı şekilde yasaktır. Burada da dünya harikası ve inşa planı bulunan köyler istisna teşkil etmektedir ve taktik gereği bu köylere saldırılar yapılabilir.

Dostçul saldırı şikayetleri, saldırıdan sonra 48 saat içerisinde bildirilmek zorundadır. Multihunerlar tarafından tespit edilen dostçul saldırılarda ise süre limiti dikkate alınmadan işlem yapılabilir. Dostçul saldırı yapıldığının itiraf edilmesi durumunda uygulanan ceza hafifletilmektedir.

§ 4.1 Köy Ele Geçirmek
Aşağıda belirtilen yöntemlerle köy ele geçirmek yasaktır:

Temsilcisi olduğunuz veya iki hafta içerisinde temsilciliğini yaptığınız hesaba ait köyün/köylerin ele geçirilmesi,
Temsilciniz olan veya iki hafta içerisinde temsilciliğinizi yapmış olan hesaba ait köyün/köylerin ele geçirilmesi,
Ortak bilgisayar(bkz. § 2.2) kullanan veya son iki hafta içerisinde ortak bilgisayar kullanmış olan hesaba ait köyün/köylerin ele geçirilmesi,
Aynı birlikte veya alt birliklerde bulunan hesaba ait köyün/köylerin ele geçirilmesi,
Anlaşmalı birliklerde veya alt birliklerde bulunan hesaba ait köyün/köylerin ele geçirilmesi,

Ateşkes anlaşmaları(NAPs) ve terkedilmiş bölgelere yapılan saldırılar yasak değildir.


§ 5 Yardımcı Programların Kullanımı
Oyunumuz sadece üzerinde değişiklik yapılmamış bilinen internet tarayıcıları(ie, firefox vb.) ile oynanabilir.Oyunun işleyişini etkileyen yazılımların, bina inşası, seviye yükseltme, saldırı, hammadde alanlarını tarama gibi işlemleri otomatik yapmayı sağlayan eklentilerin kullanılması yasaktır(Greasemonkey vb.). Aynı şekilde server işleyişini etkileyen veya girişler yaparak alan taraması yapan bütün eklentiler de yasaktır.
Grafik paketlerinin kullanılması yasak değildir.
§ 6 Oyun Hataları
Oyun içindeki hatalar(Bugs) hemenadmin@travian.com.tr adresine e-posta yoluyla bildirilmelidir. Bu hataların çıkarlar doğrultusunda kullanılması yasaktır ve bu durumun tespiti halinde hesap cezalandırılır.
§ 7 Maddi Çıkar Sağlamak
Askeri birlikler ve hammadde alışverişi karşılığı maddı kazanç sağlamak yasaktır. Aynı şekilde, diğer oyunculara para karşılığında işlem yapmalarının talep edilmesi ve hesabın para karşılığında devredilmesi de yasaktır. Bu tür işlemlerin tespiti halinde hesap cezalandırılır.
§ 8 Davranış Kuralları
Bütün oyuncular diğer oyunculara saygılı olmak zorunda olup, yazışmalarda nezaket kuralları çerçevesinde yazışmak zorundadırlar.

Travian yetkilileri sakıncalı gördükleri profil bilgilerini, köy/birlik isimlerini uyarmaksızın silebilir veya değiştirebilirler.


Aşağıda belirtilen davranışlarda bulunulması, kullanıcı/köy isminin sözü geçen maddelere aykırı olması halinde hiçbir uyarı yapılmaksızın hesaplar cezalandırılabilirler:


Küfür, hakaret, ırkçılık, cinsellik içeren mesajların gönderilmesi; siyasi,dini veya yasadışı örgütlerin propagandasının yapılması,
Reşit olmayan üyeler için uygun olmayan içeriklerin herkesin görebileceği ortamlarda paylaşıma açılması veya bu üyelerimizin bu tür içeriklere ulaşmasına imkan sağlanması; ulusal ve uluslararası kanunlara aykırılık teşkil eden içeriklerin yayınlanması,
Oyun içi, multihunter veya oyun yöneticileri ile yapılan yazışmaların açık ortamlarda yayınlanması veya dağıtılması,
Oyuncularımıza oyun dışına taşacak veya oyun kurallarımızın ihlaline zorlayacak baskılar yapılması,
Savaş raporlarının her iki taraftan izin almadan açık ortamlarda yayınlanması,
Profil açıklamalarında Türkçe, İngilizce ve Almanca dışında bir dil kullanılması,
Travian yönetimiyle ilgili isimlerinden oluşan hesaplar(Admin, Multihunter vb.) açılması( Bu isimlerden oluşan hesapların tespit edilmesi halinde hesaplara girişler engellenmektedir),
Travian ekibi tarafından izin verilmeyen marka veya kuruluşların reklamının yapılması,
Profillerde yapılan açıklamalar ve şüphe içerikli işaretlerin yayınlanması,
Asılsız suçlamalar ve bilgiler içeren yazışmaların oyun içerisinde dağıtılmasına yardımcı olunması,
Oyun içi mesajlaşmalarda ve birlik forumlarında spam mesajlar yazmak.
§ 9 Cezalandırmalar
Kurallara uymayan oyuncular Travian Games yetkilileri ve Multihunter'lar tarafından cezalandırılırlar. Cezalandırmalar işlenen suçlara göre değişiklilik gösterir. Kural ihlali yapan ve bu işlemlerde payı olan bütün hesaplar cezalandırılmaktadır. Yapılan kural ihlaline göre cezalandırmalar nüfus azaltılması( hammadde ve bina seviyelerinin düşürülmesi), hesaba ait köylerin silinmesi, askeri birliklerin silinmesi, hammadde depolarının boşaltılması ve hesabın silinmesi şeklinde olabilir. Hesabın kilitli bulunması ceza olarak değerlendirilmemektedir ve cezalandırma işleminin tamamlanmasına kadar, bu hesabın bekletildiğini veya bu hesabın inceleme altında bulunduğunu göstermektedir.
§9.1 Hasar Karşılama
Hesapların kilitli tutulduğu süre içerisinde hesaplarda oluşabilecek hasarlar Travian Games tarafından karşılanmaz.
§ 9.2 Altın/Plus
Hesabın gördüğü zarar ve kilitli bulunduğu süre içerisinde oluşan hasar Travian Games tarafından kesinlikle karşılanmaz.

Plus ödeme yapan üyelerin diğer hesap sahiplerine karşı hiç bir üstünlüğü yoktur ve özel bir işleme tabi tutulmazlar. Ödeme yapan oyuncuların da bütün kurallara uymaları zorunludur.


§ 9.3 İtiraz
Oyuncular, itirazlarını oyun içerisinden Multihunter hesabına, gerekçeleri ile birlikte bildirebilirler. Eğer Multihunter ile sorun çözülememesi veya oyun kuralları dışında bir işlem yapılması halinde admin@travian.com.tr adresine, gerekçelerini e-posta yoluyla bildirebilirler.Verilen cezaların açık ortamlarda tartışmaya açılması veya bu ortamlarda itiraz edilmesi yasaktır.(Örneğin: Forum, IRC...)

Travian Ekibi sadece hesap sahibine yapılan işlemler hakkında bilgi verir ve hesap sahibi dışında kişilerin bilgi taleplerine yanıt vermez.
§ 9.4 Özel kural(Sadece speed server için)
Multihesap olduğu tespit edilen hesaplar uyarı yapılmaksızın hemen silinirler ve en büyük hesap diğer hesapların silinmesinden sonra ceza alarak tekrar açılır. Pushing yapılması halinde hesap uyarı yapılmaksızın gerekli ceza verilerek yeniden açılır. Bu konuda Multihunterlar oyuncu ile uzlaşmak zorunda değildir.
§ 9.5 Yeni Oyun DünyalarıOyunun ilk açıldığı ilk 14 gün içerisinde § 9.4' te belirtilen işlemler, aynı şekilde bütün oyun dünyalarında da uygulanır.
§ 10 Kuraldışı Girişler
Sahibi olunmayan hesaplara giriş yapmaya çalışmak yasaktır. Bu tür girişimlerde bulunan hesaplar en ağır şekilde cezalandırılırlar. Büyük hesapların küçük hesapları birliklerine almadan önce şifre isteyerek veya tehdit ederek şifreler toplayarak diğer hesapları girişleri yasaktır ve bu tür işlem yapan hesaplar, tespit edildikleri takdirde silinirler veya çok ağır cezalandırılırlar. Başka hesaplara ait şifreleri ele geçirmek için baskılarda bulunan hesapların tespit edilmesi halinde, bu kişilerin hesapları silinir veya çok ağır şekilde cezalandırılır. Travian Games yetkilileri kesinlikle şifre sormazlar ve şifrelerin kesinlikle diğer kişilere verilmesi yasaktır.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://worldforum.yetkinforum.com
Batuhan
BaTuHaN
BaTuHaN
avatar

Mesaj Sayısı : 443
Kayıt tarihi : 17/04/09
Yaş : 23
Nerden : WorldForumdan

Cüzdan
Altın Altın: Sınırsız
Para Para: Sınırsız

MesajKonu: Geri: Yeni Oyun Kuralları   Ptsi Mayıs 04, 2009 11:45 am

Aynı oyun dünyasından bulunan bir hesabın, şifrenizi bilmesi ve giriş yapması halinde bu hesaplar multi hesap olarak değerlendirilir ve gerekli yaptırımlar uygulanır.
§ 11 Tahrik, Kışkırtma ve Zorlama
Diğer oyuncuları, hesabını silmeye, hesabını devretmeye, temsilcilik yetkisi vermeye veya hesabını birden fazla kişiyle ortak oynamaya zorlanması yasaktır. Aynı şekilde diğer hesaplara baskı uygulayarak, diğer hesapların kendi çıkarlarınıza zorla yönlendirilmesi de yasaktır. Diğer hesapları kendi hesabınız için oyun kurallarımızı ihlal etmesi yönünde baskı yapılması da aynı şekilde yasaktır(Bir hesabın izin verilenden daha fazla miktarda hammadde transferi göndermeye zorlanması, bu hesaba ait bir köyün size teslim edilmeye zorlanması veya hesap şifresini almak için baskı yapılması).
§ 12 Hesap Silinmesi
Hesabını silmek isteyen veya silme işlemini başlatmış olan bütün üyelerimizin hesap silme işlemi tamamlanıncaya kadar kurallarımıza uyması zorunludur ve oyun kurallarımız, silme işlemi tamamlanıncaya kadar geçerlidir. Özellikle § 3' te belirtilenin dışında hammadde gönderilmesi de yasaktır.
§ 13 Kural Değişiklikleri
Oyun kurallarını değiştirme yetkisi Travian Games Yetkilileri'ne ait olup gerekli görüldüğü takdirde her zaman oyun kurallarında değişiklikler yapabilirler.
§ 14 Özel Durumlar
Oyun kurallarımızın açıklık kazandıramadığı özel durumlarda ise Travian Ekibi bu konuda bilgilendirilmeli ve özel olarak bu konuda bir açıklama yapılana kadar beklenmelidir. Bu tür durumların ortaya çıkması ve yeni bir kural değişikliğine ihtiyaç duyulması halinde oyun kurallarında gerekli değişiklikler en kısa sürede yapılır.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://worldforum.yetkinforum.com
 
Yeni Oyun Kuralları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yeni smiyle eklemek
» Fm 2009 Kayıtlı Oyun Editör
» Nasıl yeni font türü eklerim?
» Yeni kural
» Yeni Aldığım Site Adresini Google da İndexleme

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
World Forum :: Browser Oyunları :: Travian-
Buraya geçin: